KAPAT
Otomasyon,Haber,News,Automation Turkey,Proses
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM
04 Aralık 2016 Pazar
Konjonktür Salatası19 Aralık 2013

GOOGLE TRANSLATE

Solar Energy news

GAZETELEROtes yeniden yapılanacak

Otes yeniden yapılanacak

Tarih 16 Nisan 2012, 10:54 Editör OtomasyonHaber

OTES Elektronik Genel Müdürü Yıldırım Acar Otes çok kısa bir süre içerisinde yeni yerinde, yeni yüzüyle, yepyeni gelişmelerle karşınızda olacak dedi.

Otes yeniden yapılanacak

 

OTES Elektronik Genel Müdürü Yıldırım Acar “Otes çok kısa bir süre içerisinde yeni yerinde, yeni yüzüyle, yepyeni gelişmelerle karşınızda olacak” dedi.

 

Genel Müdür Yıldırım Acar ile Otes Elektronik’in ürün yelpazesi, sektöre sundukları hizmetleri, gündemlerindeki yenilikler üzerine haberortak.com sitesine verdiği roportajı görüşlerinize sunuyoruz.

Ağırlıklı olarak hangi pazarlara yönelik hangi ürün gruplarıyla hizmet veriyorsunuz?  


Firmamız, otomasyon alanında bayi ve entegratörlük sistemi ile elektrik/elektronik satış firmaları, mühendislik firmaları, makine, otomotiv, enerji, gıda, kimya, tekstil, ambalaj sanayine hizmet sunmaktadır. Ayrıca endüstriyel otomasyon departmanımızda PULS marka güç kaynaklarının da distribütörlüğü gerçekleştirilmektedir.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürün hangisi? Ne gibi özellikleri var, hangi alanlarda kullanılıyor?

Sektöre sunduğumuz en yeni ürün PROFINET’li CPU’lardır. 315-4PN12,SPEED7 teknolojisine sahip,1MB’lık  çalısma hafızası, 2MB’a kadar genişletme imkanı, PROFIBUS-DP master /PtP ve PROFINET Lean CP 343 entegre iletişim protokolleriyle VIPA’nın PROFICIP teknolojisiyle üretilmiş en yeni CPU’sudur.Aynı teknolojiyle üretilmiş 317-4PN12 de bu özelliklere ek olarak 2MB’lık  çalısma hafızası, 8MB’a kadar genişletme imkanı ve SPEED-Bus teknolojisine sahiptir.

Gündeminizde neler var? Pazar payınızı artırma adında yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar neler? 

OTES Elektronik çok kısa bir süre içerisinde yeni yerinde, yeni yüzüyle, yepyeni gelişmelerle karşınızda olacaktır. Sektörel anlamda farklı departmanların yer aldığı bir yapılanma, Ar-Ge destekli proje çalışmalarının sergilendiği bir showroom ve eğitim merkezi olacaktır. Müşterilerimiz, geniş ürün konseptiyle hazırlanmış kısımda, ürün denemeleri, proje çalışmaları yapabilecek, müşterilerimiz ofisimizde teknik eğitim ve destek alabilecekler.
OTES Elektronik VIPA markasının sadece Türkiye distribütörü değil, bazı orta doğu ülkelerinin de ihracatçısı konumundadır.  Yakın zamanda bayi yapılanmasını ülke sınırlarına taşımak isteyen OTES yenilikçi adımlarından asla ödün vermeyecektir.
Reklam ve fuar çalışmalarımız aynı şekilde devam edecektir, teknik destek konusunda günden güne ekibimizi güçlendiriyoruz, müşterilerimizin VIPA’yı tercih etmelerinin en önemli nedenlerinden birisi de bizden çok iyi teknik destek alabilmelidir.

Sizce sektörün iç ve dış pazarlarda gelişmesini tehdit eden unsurlar neler? Bu unsurları ortadan kaldırmak için ne gibi çalışmalar yapılmalı? Sektörü temsil durumdaki dernek, birlik gibi oluşumlara ve resmi kurumlara bu konuda düşen görevler nelerdir?

Türkiye, iç ve dış PLC pazarında hızlı bir ilerleme kaydediyor ancak bu durumu tehdit eden çeşitli unsurlar yok değil. Yetişmiş, kalifiye eleman eksikliği, eğitimlerin yetersizliği, bazı çalışmaların profesyonelce yapılmaması, üniversite sanayi işbirliğinin yetersizliği, iyi organize olamama gibi konuları sayabiliriz. Bir diğer tehdit piyasadaki ürün çeşitliliğine rağmen belli kalite standartlarının yakalanmamış olması.

Sizi sektördeki rakiplerinizden farklılaştıran en önemli özellikleriniz nelerdir?

Ürün gamımızdaki 300S/500S PLC serileri SPEED7 işlemcisine sahiptir. Bu işlemci PROFICIP teknolojiyle üretilmiş olup STEP7 ile programlanabilen dünyanın en hızlı PLC’lerinin kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bu serideki tüm PLC’ler PtP haberleşme için ETHERNET arayüzüne sahiptir. Bunun yanı sıra PROFIBUS-DP, INTERBUS, CANopen, ETHERNET-CP 343 haberleşme protokolleri mevcuttur. 2012 ilk çeyreğinde PROFINET’li CPU’lar satışa sunulmuştur.
Ürünlerimizin bu avantajlarının yanında satış öncesi ve sonrası verdiğimiz teknik destek ve geniş bayi ağımız bizi rakiplerimizden farklı kılan en önemli özelliklerimizdendir.

Son dönemde sektörü ve personelinizi bilinçlendirme adına yaptığınız ne gibi çalışmalar oldu?


OTES Elektronik olarak geçen dönemde sadece satış ve teknik destek değil TÜBİTAK Ar-Ge destekli projelere de imza attık. Bu, OTES Elektronik için bir ilkti ancak geliştirdiğimiz çalışma, gereksinimi olan projelere “model” oluşturacak bir yapıya kavuşmuştur. Bu çalışma, gerek entegrasyonu gerekse Ar-Ge destekli olması itibariyle personelimize ciddi kazanımlar sağlamıştır.  Otes bir Ar-Ge şirketi olma yolunda adım adım ilerlemektedir.


SEKTÖR CİDDİ ŞEKİLDE BÜYÜYECEK

Sizce 2012 yılında sektörü ne gibi gelişmeler bekliyor?


PLC sektörü çok ciddi ilerlemeler kaydetmiştir. Yeni teknolojiler, farklı çözüm olanakları, farklı ürün gamları bu değişimi çok iyi özetlemektedir. Otomasyonun dev sanayi kuruluşlarına adaptasyonu, üretimin kalitesini, güvenirliliğini, verimini, malzemeden ve zamandan tasarrufu arttırmıştır. Bu durum 2012 yılında da ivme kazanarak artış gösterecektir.  Türkiye günden güne büyümekte ve firmalar rekabet edilebilirlik açısından otomasyonun önemini daha iyi anlamaktalar, otomasyon sektörünün önümüzdeki 10 yıl içinde çok ciddi şekilde büyüyeceğine inanıyorum.

İleriye yönelik hedeflerinizden, yatırım planlarınızdan bahseder misiniz?

OTES Elektronik olarak sadece satış ve teknik destek değil, sektöre yeni Ar-Ge kazanımları katmak en önemli hedeflerimiz arasında. Bu sebepten ötürü ilkini gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK Ar-Ge çalışmasının devamını getirmek, sektöre bu yönde farklı bir destek ve yenilikler getirmek istiyoruz.

 

http://www.haberortak.com/Haber/Otomasyon/12042012/Otes-yeniden-yapilanacak.php

 

Bu haber 3697 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Roportaj

Autodesk Türkiye Üretim Sektörü Satış Müdürü Emin CENAL

Autodesk Türkiye Üretim Sektörü Satış Müdürü Emin CENAL Autodesk Türkiye Üretim Sektörü Satış Müdürü Emin CENAL ile www.otomasyonhaber.net haber portalı olarak yaptığımız ...

FT Line Ajans, Çizgisiyle Markanızı Hedefe Ulaştırır

FT Line Ajans, Çizgisiyle Markanızı Hedefe Ulaştırır Yıllardır sektörümüzde farklı başarılara imza atan FT Line Ajans,İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri Ajans Başkanı F...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Bu ay haber eklenmedi.

ANKET

Sitemize Nasıl Ulaştınız
Tüm Anketler

Sitemizdeki yazy, resim ve haberlerin her hakky saklydyr. Yzinsiz,kaynak gösterilmeden kullanylamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi