Bulut, Büyük Veri & Analizler, Siber Güvenlik ve IoT

Kollmorgen, buluta ve aynı zamanda desteklenen üçüncü taraf bulut servislerine talep üzerine ürüne özel veri sağlar.

Bağlantı

Müşteriler Bulut Teknolojilerini düşünürken akıllı telefonları ile verilere ulaşmak için buluta bağlanan uygulamaları hayal ediyorlar (hava, navigasyon ya da otel rezervasyonu gibi). Otomatik makinelerin yerleşik kontrolleri kullanarak gerçek zamanlı ve görevde kritik olan işlevleri gerçekleştirdiği endüstride Bulut, veri saklama ve analiz etme kaynağı olabilir.

Aynı şey Nesnelerin İnterneti (IoT), özellikle de Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) için söylenebilir: Intel gibi yonga üreticilerinin hayali her şeyi her şeye bağlamak olsa da gerçek hayatta bir sistemdeki cihazları aynı sistem bünyesindeki cihazlara bağlayabiliyorsunuz. Ve sistemin kontrolcüsü verileri toplayarak sistemi kontrol eder ve MRP/ERP sistemi ya da Bulut (dahili ya da harici) gibi yükleme cihazları ile paylaşır.

Makine yapma dünyasında bu, sistem değerlerini kullanarak fabrikanızın üretkenliğini artırmak, Toplam Ekipman Etkinliğini yükseltmek ve üretim işlemlerinizin performansını optimize etmek anlamına gelmektedir.

Her şey bağlandığında, veri güvenliği ve gizliliği için dikkat edilmesi gerekir. Biz, geliştirme ve düşünsel özelliklerinizin her zaman güvenli ellerde olmasını sağlarız. Yazılımınızı kilitleyerek ve iletişiminizi şifreleyerek, yetkisiz erişim için bariyeri yüksek tutarak bilgi dağarcığınızı koruyun.

Otomatik yönlendirmeli araçlar

Kollmorgen’in yeni nesil AGV sistemleri, Endüstri 4.0 çağına kusursuz bir geçişin garantisidir. Akıllı fabrikalar için akıllı algoritmalar ile Kollmorgen, AGV kapasitelerinin sınırlarını genişletmeye devam ediyor.
https://www.youtube.com/watch?v=T3Z2CKDhJEo

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar için Sistem Yöneticimiz NG, Waze ve Google Maps gibi benzer bir prensibi kullanarak en iyi rotaları hesaplamak için Büyük Verileri sonuna kadar kullanır.

Endüstriyel Otomasyon

Tahriklerimiz Profinet (Siemens), Ethernet/IP, ve EtherCAT Modbus/TCP bağlantısı sağlar.

HMI’lerimiz Kontrollerimize ve tahriklerimize Doğrudan bağlanabilir ve OPC UA sağlar.

KAS, Ethernet TCP/IP (HTTP API), Profinet (Siemens), Ethernet/IP, ve EtherCAT ile iletişime geçebilir ve bunlar için bir geçit olarak davranır. Ayrıca KAS, tamamlanmış makinenin verilerini kullanarak işlem optimizasyonu ya da önleyici bakım gerçekleştirebilir.

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......