Schneider Electric, İnovasyon Tır’ı ile Bursa’daydı

Schneider Electric, Otomotiv Endüstrisinde Akıllı Üretim ve Dijital Dönüşüm için İnovasyon Tır’ı ile Bursa’daydı
•Schneider Electric, 7 şehirde, 8 farklı etkinlik ile endüstride dijital dönüşümü güçlendirecek İnovasyon Yolda etkinliklerine Bursa’da devam etti.
•Şirketin küresel çapta bilgi birikimi ve yenilikçi teknolojilerini Türkiye’ye taşıyan İnovasyon Tır’ı ve seminer programı buluşmasında otomotiv sektöründe dijital dönüşüm ile birlikte akıllı, güvenli ve sürdürülebilir üretim konusu masaya yatırıldı.
•Katılımcılar, bu kapsamda en son yenilikleri İnovasyon Tır’ında bire bir deneyimleme fırsatı yakaladılar. Seminer programı ile de Schneider Electric konuşmacılarından geleceğin çözümlerini dinlediler ve birlikte yeni yol haritaları yaratma olanaklarından yararlandılar.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye’de enerji verimliliği, akıllı üretim ve dijital dönüşüm çalışmalarına güç katmak üzere İnovasyon Yolda adlı bir etkinlik serisi düzenliyor. Bu kapsamda 7 şehirde, 8 noktada buluşmalar gerçekleştirmek üzere yola çıkan İnovasyon Tır’ı 11 Ekim’de Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde endüstrinin liderlerini bir araya getirdi. Schneider Electric, İnovasyon Tır’ı ve seminer programı ile Türkiye’den ihraç edilen her 2 otomobilden 1’inin üretildiği Bursa’da otomotiv endüstrisinin akıllı üretim ve dijital dönüşüm yolculuğuna ışık tutacak teknoloji ve yol haritalarını paylaştı.

Buluşmalarda Schneider Electric İnovasyon Tır’ı birbiriyle haberleşen ürünler ve IoT tabanlı yazılımları deneyimlemenin mümkün olduğu özel bir ortam sundu. Gerçekleştirilen seminer programında ise Schneider Electric konuşmacıları uluslararası çapta bir deneyimi ve öncü teknolojilere dair gelişmeleri paylaştılar. Schneider Electric uzmanları, otomotiv sektörü uzmanlarının yüksek verimlilik ve kârlılık ile işleyen dijital ve akıllı üretim merkezleri için yeni yol haritaları hazırlamalarına da destek oldular. Böylece Türkiye otomotiv üretimi ve ihracatında liderliği üstlenen Bursa’nın uluslararası çapta rekabet edebilirliğini güçlendirmenin reçeteleri hazırlandı.

Schneider Electric’in yeni nesil çözümleri otomotiv sektörünü geleceğe hazırlıyor

Son 12 yıldır Türkiye ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörü, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm ile birlikte kritik bir süreçten geçiyor. Yeni mobilite trendleri, bağlanabilirlik, otonom sürüş ve elektrifikasyon otomotiv endüstrisine yeni bir çehre kazandırırken şirketlerin tüm bu süreçleri verimli, güvenilir ve kârlı bir şekilde yönetmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda Schneider Electric, Türkiye’nin öncü otomotiv üretim merkezi olan Bursa OSB’de, dijital dönüşümün üretim süreçlerine etkilerini ve üretimlerini daha bağlı ve daha akıllı teknolojilerle optimize edip üretkenliği ve kârlılığı artırmanın yollarını paylaştı. Tesislerde gelişmiş izlemenin makine, varlık ve süreç performansını nasıl iyileştirdiğini gözler önüne seren şirket, Dijital Ekonomi’de başarılı olmanın anahtarı olan Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) tüm özelliklerinden yararlanabilmeyi sağlayan EcoStruxureTM çözümleri ile büyük ilgi topladı.

Schneider Electric’in otomotiv sektörüne özel geliştirdiği EcoStruxure for Automotive, tesislerin zekasını artırarak optimum verimlilikle çalışmalarını ve çok sayıda farklı sistemi tek bir platformda birleştirerek operasyonel verimliliklerini sağlıyor.

Şirketin IoT tabanlı açık, farklı marka ürünlerle çalışabilen otomasyon çözümü platformu olan EcoStruxure, otomotiv üretiminde sürdürülebilirliği, verimliliği ve izlenebilirliği iyileştirmek için değer zincirinizin her adımında dijital dönüşüm sağlıyor. Böylece, kullanıcılarına güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik sağlıyor. Haberleşen ürünler, uç kontrol ve uygulama, analitik ve servisler katmanlarından oluşan EcoStruxure mimarisi aynı zamanda Nesnelerin İnterneti, haberleşme ve bulut teknolojileri, büyük veri analitiği ve siber güvenlik gibi teknolojileri kullanıyor ve tüm katmanlarda dijital dönüşüme hizmet ediyor.

Schneider Electric İnovasyon Tır’ının bir sonraki durağı 16 -17 Ekim tarihlerinde, İzmir Tepekule Kongre Merkezi Otopark Alanı olacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: https://www.se.com/tr/tr/about-us/events/innovation-tour/mass.jsp

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......