FANUC Tamir Merkezi’nden robot motoru, sürücüsü ve pendantına ikinci hayat!

CNC, Robot ve Makine üreticisi Japon devi FANUC’un Türkiye’de 250 bin Euro yatırım bütçesiyle kurduğu FANUC Tamir Merkezi’ne ilgi büyüyor.  Ağırlıklı olarak otomotiv, otomotiv yan sanayi, medikal ve seri imalat sektörlerinde faaliyet sürdüren firmaların talep gösterdiği FANUC Türkiye Tamir Merkezi ,resmi olarak açıldığı günden bu yana bir çok robot motoru, sürücüsü ve pendant tamiri gerçekleştirdi.  FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, Tamir Merkezi’ne başvuruların en fazla Servo Motor, Robot El Kumandası, Sürücü ve Sürücü kartları ile NC kartlarının tamiri/yenilenmesi konularında olduğunu söyledi. 

Dünyanın en önemli CNC, Robot ve Makine üreticisi FANUC, Türkiye’ye bakış açısı itibariyle ülkemizde pozitif ve uzun soluklu stratejiler geliştirerek önemli yatırımlara imza atıyor. 2020 yılı içerisinde FANUC’un Avrupa’daki ikinci Tamir Merkezi’ni Türkiye’de açması da ülkemizin FANUC açısından değerli bir pazara sahip olduğunu vurguluyor. Nisan 2020’de yaklaşık 500 metrekare alanda Avrupa’daki Tamir Merkezi ile birebir konseptte oluşturulan FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nde CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, ana kart ürünlerine ek olarak FANUC robotlarında mevcut servo motor, sürücü, ana kart, el kumandası gibi ürünlere tamir hizmeti veriliyor.  

Spindle motorlara da tamir hizmeti verilecek

Koronavirüs pandemisi döneminde müşterilerine ekonomik çözümler sunarak üretimlerine katkı sağladıklarını aktaran FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nde özellikle otomotiv, otomotiv yan sanayi, medikal ve seri imalat gibi lokomotif sektörlerden gelen talepler nedeniyle ciddi bir hareketlilik yaşandığını söyledi. Yiğit, “Kovid döneminde fabrika otomasyonu ve spesifik olarak robot yatırımlarının önemi çok daha iyi anlaşıldı ve Türkiye’de bu anlamda ciddi bir ivme yakalandı. Böylesi kritik bir dönemde birlikte yol aldığımız CNC satıcı firmaları ve Robot entegratörlerimiz başta olmak üzere yıllardır hizmet verdiğimiz ve artık birbirimizi partner olarak tanımladığımız bir çok müşterimize hizmet vermekteyiz. Tamir Merkezi’nde CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, ana kart ürünlerine ek olarak FANUC robotlarında mevcut servo motor, sürücü, ana kart, el kumandası gibi ürünlerin hepsinin tamirini gerçekleştirebiliyoruz. Başvurular en fazla Servo Motor, Robot El Kumandası, Sürücü ve Sürücü kartları ile NC kartlarının tamiri konularında oldu. Yakın zamanda, CNC işleme yapan makinelerde kullanılan spindle motorlara da tamir hizmeti vermeye başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit

FANUC yeni merkez binası 2022’de açılacak

Teoman Alper Yiğit, üretim yapan ve globalde yoğun rekabet halindeki müşterilerinin ihtiyacı olan tamir seçeneği ile satış sonrası hizmetler kapsamında da uygun fiyatlı çözümler sağladıklarını belirtti. Yiğit, şunları kaydetti: “1996 yılından beri, binlerce müşterimize sağladığımız servis, bakım, yedek parça ve eğitim hizmetlerini tamir hizmeti ile geliştirerek yine FANUC kalitesinde hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmeti daha müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Uzun yıllar sorunsuz çalışan FANUC ürünlerinin daha uzun ve sorunsuz çalışmaları için Tamir Merkezi’nde yenileyerek üretime kazandırıyoruz. Uluslararası rekabette müşterilerimizin elini daha fazla güçlendirecek, onlara katma değer sağlayacak hizmetlerle yolumuza devam edeceğiz. 2022 yılının ortasında faaliyete geçmesini hedeflediğimiz yeni merkez binamızda yer alacak ve mevcut Tamir Merkezi’nin 5 katı büyüklüğünde olacak yeni Tamir Merkezimiz ile çok daha fazla müşterimize ulaşmayı hedeflemekteyiz.”

Author: Mustafa Fazlıoğlu

Mustafa FAZLIOĞLU;1990 yılı İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği Mezunu. Mustafa FAZLIOĞLU 1990 yılından beridir Elektrik Mühendisliğinin yanısıra Teknik Medya’da faaliyet göstermektedir. www.elektrikhaber.com , www.mustafafazlioglu.com.tr, www.guneshaber.net, www.otomasyonhaber.net haber portalları bir Mustafa Fazlıoğlu yapımıdır......